ENG
TR

Kapılar

paneller
Soğuk Depo Kapıları

Soğuk hava depolarında fonksiyonel imal edilmiş soğuk depo kapıları büyük önem taşımaktadır. Tamamı özgün tasarım olan COOLDOOR markalı soğuk depo kapılarımız, sürgülü ve menteşeli olarak iki tipte üretilmektedir.

COOLDOOR kapılarının genel özellikleri;

Soğuk depo kapılarının kanat kısımları iki sac arasına poliüretan enjekte edilerek panelden imal edilirler. Kapılarımızın kalınlıkları 80mm, 120mm, 150mm’dir. Kapı, dış ortamla sürekli olarak temasta olduğu için oluşabilecek muhtemel terleme ve ısı kayıplarını önlemek amacıyla; COOLDOOR markalı kapılarımız için özel tasarladığımız kanat çerçeve profilleri hava kanallı kanat contası ve ısı bariyerli olarak donatılmıştır. Kapılarda yüzey malzemesi olarak; polyester boyalı galvaniz sac, pvc kaplı galvaniz sac ve paslanmaz sac seçenekleri mevcuttur. Kapılarımızın kasası ister özel alüminyum profilden istenirse de kanat detayı ile aynı panelden üretilebilmektedir. Kasa, ERDEMLER SOĞUTMAYA’ya ait özel ısı iletmeyen bağlantı elemanlarıyla panele tutturulurlar. Kasalarımız panel kalınlığına uygundur. Kapılarımızda kullanılan tüm aksesuarlar uluslararası standartlara uygun olarak imal edilmiştir.

Menteşek Tipli Soğuk Depo Kapısı:


Menteşeli Soğuk Oda Kapısı: Kapı iki sac arasına 4042 kg/m³ dansite poliüretan dolgulu yalıtım malzemesi ile panel kalınlıklarına göre üretilmiştir. Kapı kasası iki tip üretilmektedir; bunlar panel kasa istenirse özel alüminyum kasalı olarak üretilmektedir. Kapı yüzeyi olarak panelle uygun olarak veya isteğe bağlı polyester boyalı sac, pvc veya CrNi (paslanmaz) olarak üretilir. Kapının kalınlığı normal soğuk depolarda 80 mm, donmuş muhafaza depolarında 120 mm ve şok odalarında ise 150 mm’ dir. Kapı kilitleri uluslar arası standartlara uygun üretilmiş olup, kilitli iken içeriden açılabilen güvenlik mekanizmasına sahiptir. Menteşeler yükselen ve ayarlanabilen tip olup, kapı açıldıkça yükselerek zeminle sürtünme oranı azalmaktadır. Donmuş muhafaza oda kapılarının kasasında gerektiğinde çok kolay değişen rezistans mevcuttur. Standart ölçülerin yanında isteğe bağlı olarak özel ölçülerde üretim yapılabilmektedir.
kapilar
A : POLİÜRETAN ENJEKSION KAPI
B : ÖZEL YUMUŞAK KÖPÜK LASTİK CONTA
C : ALUMİNYUM VEYA PANELDEN OLUŞAN KASA
D : İNŞAAİ TİP VEYA PANELDEN OLUŞAN DUVAR
E : KAPI DIŞ KOLU
F : İÇ AÇMA KOLU
H : NET YÜKSEKLİK
H1 : KASA NET BOŞLUK
W : NET GEÇİŞ EN
W1 : NET KASA ENİ BOŞLUK

kapilar
Kayar-Sürgülü Tip Soğuk Depo Kapısı


Sürgülü Soğuk Oda Kapısı: Kapı iki sac arasına 40–42 kg/m³ dansite poliüretan dolgulu yalıtım malzemesi ile panel kalınlıklarına göre üretilmiştir. Kapı kasası iki tip üretilmektedir; bunlar panel kasa istenirse özel alüminyum kasalı olarak üretilmektedir. Kapı yüzeyi olarak panelle uygun olarak veya isteğe bağlı polyester boyalı sac, pvc veya CrNi (paslanmaz) olarak üretilir. Kapının kalınlığı normal soğuk depolarda 80 mm, donmuş muhafaza depolarında 120 mm ve şok odalarında ise 150 mm’ dir. Kapının kalınlığı normal soğuk depolarda 80 mm, donmuş muhafaza depolarında 120 mm ve şok odalarında ise 150 mm’dir. Kapılarımızda kullanılan tüm aksesuarlar, taşıyıcı raylar, tekerlekler, tutma kolları ve plastik aksamlar uluslar arası standartlara uygun olarak imal edilmiştir. Donmuş muhafaza oda kapılarının kasasında gerektiğinde çok kolay değişen rezistans mevcuttur. Standart ölçülerin yanında isteğe bağlı olarak özel ölçülerde üretim yapılabilmektedir. Panele veya inşai duvara monte edilebilir.
kapilar
kapilar
A Poliüretan enjeksiyon kapı B Yumuşak kapı lastikleri C PVC ve alüminyum çerçeve D Duvar veya panel E Taşıyıcı sistem F Hareket mekanizması H Net geçiş yüksekliği H1 Kasa boşluğu yüksekliği W Net geçiş genişliği W1 Kasa boşluğu genişliği
kapilar
TEKNİK ÖZELLİKLER


Kapı Kanadı: Hiç bir şekilde ahşap malzeme kullanılmadan iki sac arasına 40–42 dansite poliüretan enjekte edilmiştir.
Kapı Kalınlığı: Normal soğuk depolarda 80 mm, Donmuş muhafaza depolarında 120 mm ve Şok odalarında 150 mm’dir.
Askı Donanımı: Taşıyıcı ray, tekerlekler, tutma Kolları ve gerekli aksesuarlar, kompozit malzeme ve paslanmaz çeliktir.
Yüzey Sacı: Standart imalat kanadın her iki yüzü de PVC-POLYESTER BOYALI VEYA CROM sacdır.
Isı Köprüsü: Normal muhafaza odalarında kapı kanadını çevreleyen tek sıra özel kauçuk contalıdır. Donmuş muhafaza oda kapılarının kasasında gerektiğinde çok kolay değişen rezistans mevcuttur.
Kapı Kasası: Dış ve iç kasa özel alüminyumdur.

KONTROL ATMOSFERLİ SÜRGÜLÜ SOĞUK ODA KAPISI:

Kapı iki sac arasına 4042 kg/m³ dansite poliüretan dolgulu yalıtım malzemesi ile panel kalınlıklarına göre üretilmiştir. Kapı kasası iki tip üretilmektedir; bunlar panel kasa istenirse özel alüminyum kasalı olarak üretilmektedir. Kapı yüzeyi olarak panelle uygun olarak veya isteğe bağlı polyester boyalı sac, pvc veya CrNi (paslanmaz) olarak üretilir. Kapının kalınlığı normal soğuk depolarda 80 mm, dir. Kapılarımızda kullanılan tüm aksesuarlar, taşıyıcı raylar, tekerlekler, tutma kolları ve plastik aksamlar uluslar arası standartlara uygun olarak imal edilmiştir. Donmuş muhafaza oda kapılarının kasasında gerektiğinde çok kolay değişen rezistans mevcuttur. Standart ölçülerin yanında isteğe bağlı olarak özel ölçülerde üretim yapılabilmektedir. Panele veya inşai duvara monte edilebilir. %100 sızdırmazlık sağlamak amacıyla özel conta ve özel sıkıştırma aparatları mevcuttur. Kontrol atmosferli soğuk oda kapısı -3 °C' ye kadar olan odalar için uygundur. Bu kapılarda oda içindeki atmosferi kontrol edebilmek için %100 sızdırmazlık sağlayan gözetleme penceresi mevcuttur.
kapilar
MONORAY TİP SOGUK DEPO KAPILARI

Monoray Sistem Sürgülü Soğuk Oda Kapısı: Kapı iki sac arasına 4042 kg/m³ dansite poliüretan dolgulu yalıtım malzemesi ile panel kalınlıklarına göre üretilmiştir. Kapı kasası iki tip üretilmektedir; bunlar panel kasa istenirse özel alüminyum kasalı olarak üretilmektedir. Kapı yüzeyi olarak panelle uygun olarak veya isteğe bağlı polyester boyalı sac, pvc veya CrNi (paslanmaz) olarak üretilir. Kapının kalınlığı normal soğuk depolarda 80 mm, donmuş muhafaza depolarında 120 mm ve şok odalarında ise 150mm dir. Kapının kalınlığı normal soğuk depolarda 80 mm, donmuş muhafaza depolarında 120 mm ve şok odalarında ise 150mm dir. Kapılarımızda kullanılan tüm aksesuarlar, taşıyıcı raylar, tekerlekler, tutma kolları ve plastik aksamlar uluslar arası standartlara uygun olarak imal edilmiştir. Donmuş muhafaza oda kapılarının kasasında gerektiğinde çok kolay değişen rezistans mevcuttur. Standart ölçülerin yanında isteğe bağlı olarak özel ölçülerde üretim yapılabilmektedir. Panele veya inşai duvara monte edilebilir. Özel ölçülerde üretim yapılabilmektedir. Alınan ölçüye göre sürgülü kapı sistemimize monaray geçiş ilave edilir. Panele veya inşai duvara monte edilebilir.

MENTEŞELİ TİP MONORAY KAPI

kapilar
SEMBOLLER VE ANLAMLARI

A POLİÜRETAN ENJEKSİYON KAPI
B YUMUŞAK KAPI LASTİKLERİ
C PVC VE ALÜMİNYUM ÇERÇEVE
D DUVAR VEYA PANEL
E KAPI DIŞ AÇMA KOLU
F İÇ AÇMA KOLU
G Hareketli kanca yüksekliği
H Net geçiş yüksekliği
H1 Kasa boşluğu yüksekliği
Y Monoray hattı yüksekliği
Y1 Monoray boşluğu yüksekliği
W Net geçiş genişliği
W1 Kasa boşluğu genişliği
X1 Monoray boşluğu genişliği
kapilar
kapilar
Ofis Kapısı:

İşletme içi serin odalar, soğutulmayan mahaller, ısıtılan mahaller, makine dairesi kapısı, işletme geçişleri ve depo kapısı olarak kullanılabilmektedir. Ofis kapılarının kapı kanadı iki sac arasına 40–42 kg/m³ dansite poliüretan dolgulu yalıtım malzemesi ile üretilmiştir. Kapının kasası iç kasa ve dış kasa olmak üzere iki bölümden olıuşmaktadır. Her iki bölüm polyemit civatalarla birleştirilmekte ve araya polietilen levha uygulaması yapılmaktadır. Estetiki bir görünüm sağlamak amacıyla kanal içinde olan bağlantı elemanlarının üzeri bir fuga ile kapanmaktadır. Sızdırmazlık sağlanması için kasada özel kauçuk conta mevcuttur. Poliüretan dolgulu kanat 40 mm kalınlığındadır. Panele veya inşai duvara monte edilebilir.
Flip Flop Kapıları:

kapilar
kapilar
kapilar
Flip-Flap Kapı:

Mahal geçişlerde, servis geçişlerinde, işletme içi geçişlerinde kullanılan kapılardır. Tek ve çift kanatlı olabilir Kanatlar her iki yönde 90 derece açılabilen ve gerektiğinde açık durabilen özel menteşeler ile üretilmiştir. Poliüretan dolgulu kanat 40 mm kalınlığındadır. Pencereli veya penceresiz imal edilebilir. Tekmelik mevcuttur. Bel darbesini sönümleyici polietilen kol mevcuttur. Panele veya inşai duvara monte edilebilir

SARMAL TİP VE SESIYONAL TİP GARAJ VE SEVKİYAT KAPILARI

kapilar
kapilar
kapilar
PVC Şerit Perde

kapilar
kapilar
PVC şerit perdeler şeffaf PVC maddesinden oluşan, çalışma alanlarını birbirinden ayırma amacıyla kullanılan pratik ve ekonomik sistemlerdir. PVC perdeler soğuk hava depolarında, donmuş muhafaza depolarında, işletmelerde mahal geçişlerde kullanılabilmektedir. Şerit perdeler, monte edildikleri bölgede ısı ve ses yalıtımı sağlamada kullanıldığı gibi çalışma ortamını kuştan, böcekten, tüm uçan haşereden, tozdan, dumandan ve kötü kokulardan da koruyarak endüstriyel standardı en üst seviyede tutar. PVC perdeler, istenilen kalınlık ve ebatlarda (20, 30, 40 cm ölçülerinde ve 2, 3, 4 mm kalınlığında) mevcut olup çok değişik şekillerde montaj imkânı sağlamaktadır. PVC perdelerin uygulanması, hasar görür ise değiştirilmesi ve temizlenmesi kolaydır. PVC perdeler farklı kullanım yerlerine göre paslanmaz çelik veya galvaniz taşıyıcı profillere asılmaktadır. Şerit destek aksamları özel paslanmaz çelikten üretilmiş olup, her tip kapı sisteminde kolay ve hızlı montaj sağlarlar.
alfalaval certified

Alfa Laval Ticari Soğutma Ekipmanları Yetkili Distribütörü

© Copyright 2011 Tüm Hakları saklıdır

tescil